A podcast mindenki számára elérhető, de ehhez szükség van minél több olvasónk támogatására. Legyél te is rendszeres támogatónk ide kattintva!


Az e-cigaretta elmúlt négy éve dióhéjban

Pár szóba tömörítve is viszonylag könnyű leírni, mi történt kis hazánkban az elmúlt évek során: ellehetetlenítés, kisemmizés, félrevezetés, tény- és arányhamisítás, közpénzek herdálása – hogy csak a legfőbb pontokat említsük.
Azok a szakemberek, akik a mi egészségünk védelmére esküdtek fel, ellenünk fordultak és saját és/vagy egyes érdekcsoportok pozícióját szem előtt tartva cselekszenek, nyilatkoznak, rendelkeznek. A mai magyar politikai helyzetben  egyáltalán nem könnyű a civilek érdekeit, urambocsá alapvető jogait megvédeni, hiszen csak az élvez prioritást, ami bármilyen módon a kormány javát szolgálja. Anélkül, hogy a politikába bővebben belemennénk, szinte axiómaként kijelenthető csupán az elmúlt másfél év törvényi és jogszabályi rendelkezései alapján: az emberélet csupán huszadrangú részletkérdés és ezen senki nem óhajt változtatni – főleg azok nem, akiknek hatalmukban állna.

Az Amnesty International egy 3 milliós taglétszámú nemzetközi civil szervezet, melynek elsődleges célja az emberek jogain esett sérelmek elleni küzdelem. Nagyon kicsi pont vagyunk ezen a sárgolyón, a hazai e-cigaretta körüli botrányos történések pedig nem nagyon jelennek meg senki radarjain, például a média is csak apró betűvel szedve, a sokadik oldalon, roppant tömören foglalkozik velünk és azokkal a dohányosokkal, akikre ez az egész a legnagyobb csapást méri.

Pifkó Krisztián, a Gőzlér Blog szerkesztője és a Villanypára Egyesület alelnöke összeállított egy kiváló összefoglalót az Amnesty International Magyarország részére, eléjük tárva mindazt, amivel az elmúlt évek során a kormányzat a fogyasztók életét megnehezítette, a felelős és hozzáértő kereskedelmet megsemmisítette, dohányosok milliói előtt pedig befalazta azt a képzeletbeli kaput, ami az életük megmentéséhez vezetett volna.

A dokumentum ITT érhető el.

Krisztián műve nyilvános, és szabadon felhasználható a Creative Commons Nevezd meg! 4.0 Nemzetközi Licenc feltételeinek megfelelően.

patreon_below_ad

Ez is érdekelhet

Jó hírek a brit rákkutatóktól

A Cancer Research UK által finanszírozott hosszú távú kutatások egyike került 2017. február 6-án reggel …

Vélemény, hozzászólás?

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .

Nem találtál választ? Tedd fel a kérdésed!

You will receive an email when your question will be answered.

+ = Verify Human or Spambot ?

Hűséges Hallgatók Figyelem!

Ha a kedvenc podcastunkat hallgatod, márpedig igen (hisz itt vagy), és úgy érzed, hogy “Végre egy podcast, ahol azzal foglalkoznak a srácok, ami engem érdekel!”, akkor itt az idő, hogy csatlakozz a Patreon különítményünkhöz! Segíts nekünk fedezni az előfizetésekre és a mikrofonokra költött pénzt, hogy életben tartsuk a show-t! 🎙️☕

Ne aggódj: ha nem tudsz támogatni bennünket, a podcast továbbra is ingyenes marad, mint egy baráti ölelés! 💚 Viszont ha támogatsz minket, exkluzív tartalmakkal háláljuk meg, mint például az élő podcast felvétel, ahol bepillantást nyerhetsz a furcsa podcast-készítői rituáléinkba, vagy adások után kötetlen beszélgetés keretében folytathatjuk egymás között! 🤫
Szóval, ha úgy érzed, hogy a világ boldogabb hely lenne egy kis extra podcast-tartalommal, akkor csatlakozz a Patreon-hoz és légy része a küldetésnek! 🌟
Köszönjük, hogy velünk vagy, még akkor is, ha csak a fülhallgatódon keresztül hallgatsz bennünket, és néha elmosolyodsz az adást hallgatva!

Subscribe NOW and get our interactive tutorial!

Sed ut perspiciatis unde omnis iste atus error sit voluptatem accusantium doloremque laudantium, totam rem

Thank you for sending!

We already sent you
link
to interactive tutorial

Please check your email!