Az előző 2 bejegyzésben megismerkedtünk a QZI Pelso dripper és QZI Pelso tank szettel, most a vatelines üzemmóddal barátkozunk meg.
Gyakorlatilag a legnagyobb különbség az, hogy a tank üzemmódhoz képest hiányzik a tank átalakító gyűrű, és le kell vennünk a levegőcsőről az alsó O gyűrűt.
Összeszerelés
A drip feltét záróelemét letekerjük, és a helyére betekerjük a palástot. A levegőcső ugyanúgy a felső lezáróelembe van betekerve, mint tank üzemmódban, ezen semmi nem változik. A levegőcső köré kell feltekernünk a vatelincsíkot, figyelve arra, hogy ne legyen túl szoros ( lassú lesz a léellátásunk, és kevesebb lesz a kapacitás is. ), vagy túl laza ( nem tartja meg a folyadékot, és elárasztja a kazánt ).
A töltése majdnem úgy történik, mint a tank üzemmódban, azzal az eltéréssel, hogy itt a vatelint fogjuk meglocsolni liquiddel. A kazánunkban eközben annyi módosítást kell végezni, hogy az üvegszál/vatta/cellucotton ne a kazántérben legyen csak elvezetve, hanem érintkezzenek a később kazánra helyezendő vatelinnel, ezáltal biztosítva a léellátást.
Ha ezzel megvagyunk, tekerjük a kazánra az előzőleg felitatott vatelines tankrészünket, ügyelve az előző bekezdésben leírt tekerés-vatelin kapcsolatra.
Ez a konfig is heteken keresztül üzemelt, mielőtt megírtam ezt az ismertetőt, illetve elkészítettem a videót. A nyári melegben számomra ideális volt, nem folyt meg, mégis mobilisabb voltam vele, mint a dripkazánnal. A másik két üzemmód ismeretében a képzeletbeli második helyen végzett a drip és tank üzemmód között. Vatelines feltéttel single illetve dual coillal használtam, 1.2 Ω ( single ), illetve 0.6 Ω ( dual ) tekeréssel, 1 illetve 2 mm levegőlyukkal.
A sorozat többi darabja
QZI Pelso dripper QZI Pelso tank- prémium kidolgozás
- hatalmas tank űrméret, még vatelin üzemmódban is
- Íz/Gőz/TH
- beüzemelése nem kezdőknek való
- menetek néha nem akarnak “egymásra találni”
Értékelés
Kidolgozás
Szerelhetőség
Íz
Gőz
TH
Ár/érték arány
AJÁNLOTT
Hazai műhely remek vatelines kazánja